headerLogo2b-18pt-myriadpro

Düşten Öte: Ali’nin Öyküsü

On yıllardır Müslüman dünyasında tekrar tekrar karşımıza çıkan bir olay var. İncil'i hiç bilmeyen ve Hıristiyanlar'la hiç bir iletişimi olamayan insanlar İsa Mesih hakkında rüya ve görümler görerek sonsuz bir değişim yaşadılar. Kahramanmaraş'lı Ali'nin rüyasında İsa'yla karşılaşmanının hikayesi izleyin!

Ali 20 yaşına geldiğinde içkiye alıştı. 25 yaşında ise, artık bir alkolikti. Bazı zamanlar, sabahları erkenden içmeye başlardı. Eve gelince de küçücük sebeplerden karısını döverdi. Ali’nin çocukları da bu duruma tanık oluyorlardı ve çoğu zaman okuldan sonra eve gitmeye korktukları için bir arkadaşlarının evine gidiyorlar ve babaları uyuduktan sonra eve geliyorlardı. Ali alkolü bırakmak istedi, karısına böyle kötü davrandığı için kendisini suçlu hissediyordu. Suudi Arabistan’da alkolün yasak olduğunu duydu ve oraya gidip inşaat işinde çalışmaya karar verdi. Fakat oraya vardığı zaman orada da alkol buldu.

Alkol bağımlılığından kurtulmak ve Müslüman olma yolunda kılavuz bulmak amacıyla Haca Mekke’ye gitti. Fakat bunun yerine, İsa Mesih’le tanıştı. İsa Mesih’i rüyasında gördüğünde hayatı sonsuza kadar değişti.

01 Barnaba İncili Nedir? İznik Konseyinde Neler Oldu? 

02 İsa Kimdir? 

03 Doğuş Bayramı (Noel) Nedir? 

04 Diriliş (Paskalya) Bayramı Nedir? 

05 Günah 

06 Kurban 

07 Vaftizci Yahya 

08 Elçi Pavlus 

09 Tanıklığım ve İyi Haber 

10 Mesih’te Kabul Edildim 

11 Vaftiz 

12 Ruhsal Körlük